MDK "Koszutka" i Filia "Dąb" w Katowicach

Aktualności

"Mąż i Żona" spektakl wg. sztuki Aleksandra Fredry (2020-04-24, Piątek)

UWAGA! INFORMACJA W ZWIĄZKU ZE STANEM EPIDEMICZNYM OGŁOSZONYM PRZEZ WŁADZE RZECZPOSPOLITEJ:
W PLANIE MERYTORYCZNYM NA KWIECIEŃ PRZEWIDUJEMY PONIŻSZE WYDARZENIE. PROSIMY O ŚLEDZENIE NASZYCH KOMUNIKATÓW (strona www MDK, facebook) BĘDZIEMY INFORMOWAĆ CZY WYDARZENIE ODBĘDZIE SIĘ ZGODNIE Z PLANEM. NA DZIEŃ DZISIEJSZY WYDARZENIA I ZAJĘCIA W MDK SĄ ZAWIESZONE DO ODWOŁANIA.

Komedia „Mąż i żona” Aleksandra Fredry jest opowieścią o relacjach miłosnych czwórki bohaterów. Zadufanie w sobie, niezaspokojone pragnienia oraz egoizm doprowadzają do zdrady nie tylko na poziomie fizycznym. Jest to swoista satyra na ludzką niestałość i brak wierności, która nie traci na wartości również i dzisiaj. Spektakl powstał z inicjatywy stowarzyszenia Kwestia Kultury. Praca nad sztuką miała na celu wyciągnięcie z klasycznego tekstu najbardziej wartościowych elementów takich jak język, klimat, czy morał i przełożenie ich w formę atrakcyjną dla współczesnego odbiorcy.
 
Zachowując oryginalny tekst, prawie bez zmian wplecione zostały współczesne rozwiązania inscenizacyjne, takie jak muzyka, zrezygnowanie z kulis i ruch choreograficzny. Wszystko natomiast zostało złączone w spójną całość za pomocą stylistyki steampunku. Łączy ona, z jednej strony, okres rewolucji przemysłowej przypadającej na czas życia Fredry oraz, z drugiej strony, jest współczesnym nurtem w kulturze i odmianą fantastyki naukowej.
 
Spektakl kierowany jest do osób w każdym wieku. Jest on atrakcyjny zarówno dla młodzieży jak i osób starszych ze względu na uniwersalny humor, klasyczny tekst oraz stylistykę i kostiumy.
 
Reżyseria: Wojciech Wójcik
Scenografia: Agnieszka Jasińska
Obsada: Aneta Dereszewska, Karolina Sobczyk, Szymon Domagała, Marcin Pietrzyk
 
24.04. (piątek), godz. 18.00
 
bilety wstępu: 20 zł  /50% zniżki z Kartą Aktywnego Seniora/
 
Miejski Dom Kultury "Koszutka" filia "Dąb"
ul. Krzyżowa 1, Katowice
 
 
wszystkie wiadomości

  • Wersja graficzna: Alt  i  1
  • Przejdź do treści strony: Alt + 2
  • Mapa Witryny: Alt + 3
  • Wyszukiwarka: Alt + W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl